wyciskarka do soków

O czym pamiętać wprowadzając soki owocowe i warzywne do swojego menu?

Dla wielu z nas świeży sok jest podstawą diety. W naszym szybkim i zabieganym życiu, spożywanie soku jest często uważane za zdrową alternatywę dla napojów gazowanych, która oszczędza czas i  pomaga również w uzupełnianiu składników odżywczych.

Dlaczego warto sięgać po soki owoce i warzywne?

Coraz więcej osób decyduje się mieć w swoim domu takie sprzęty, jak Kuvings evo820. W końcu niejeden raz sok owocowy został powiązany z utratą wagi i detoksykacją. Soki wyciskane z owoców i warzyw, zwłaszcza gdy posiadamy własne wyciskarki soków – zawierają wysoce skoncentrowane ilości:

  • witamin,
  • minerałów,
  • innych roślinnych składników odżywczych.

Dlatego dodanie wyciskarki do warzyw  i owoców do sprzętu kuchennego w swoim domu może zapewnić wygodny i orzeźwiający sposób na uzyskanie zdrowej dawki łatwo przyswajalnych składników odżywczych.

Dlaczego świeże soki owocowe i warzywne są tak zdrowe?

Przeprowadzono wiele badań dotyczących świeżego soku i wszystkie wykazały, że jest to niezwykle zdrowe. Kiedy pijesz w tej formie owoce i warzywa, wchłaniasz do 80% więcej składników odżywczych. To ogromna ilość minerałów, witamin itp., których w przeciwnym razie mogłoby Ci bardzo brakować.

Ludzie w dzisiejszym świecie zwykle się nawet nie zbliżają do wymaganej ilości owoców i warzyw. Wyciskanie ich pozwala Ci łatwiej i wygodniej przyjąć Ci ich w ciągu dnia, pomagasz w ten sposób swojemu zdrowiu. Pamiętaj też, że wyciskanie soku zmniejsza ilość pracy, jaką muszą wykonać Twoje narządy trawienne. Wykazano, że to poprawia zdrowie wątroby, nerek itp. Takie rzeczy prowadzą do lepszej odporności i ogólnie lepszego zdrowia.

Zdaniem wielu osób jedną z największych zalet posiadania wyciskarki we własnym domu jest to jak ogromna jest różnorodność warzyw i owoców, które można włożyć do tego samego napoju. Co powiesz na pyszny sok z buraka, imbiru, jabłka, marchwi, selera z dodatkiem trawy cytrynowej? Nie ma mowy, abyś był w stanie zjeść to wszystko na śniadanie bez wyciskania soku! Z wyciskarką to naprawdę łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *