kadry i płace kurs

Szkolenia z rachunkowości

Zawód księgowego jest jednym z najstarszych na świecie i nawet w dobie rozwijającego się Internetu cały czas cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Tak naprawdę księgowa bądź księgowy zatrudniony jest w każdej mniejszej bądź większej firmie. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje kogoś kto zajmie się finansami oraz rozliczy podatki.

Od kilku lat widoczne jest zjawisko malejącej liczby wykwalifikowanych księgowych w Polsce. Wiele firm potrzebuje fachowców w tej dziedzinie. Dlatego też wiążąc przyszłość zawodową z księgowością warto pomyśleć o tym zawodzie już na etapie szkoły średniej. Warto pomyśleć wówczas o rozpoczęciu studiów z ekonomii, przedsiębiorczości bądź zarządzania. Dodatkowo warto również poszerzać swoją wiedzę i korzystać z wszelkiego rodzaju możliwych szkoleń oraz kursów jak kurs kadry i płace (https://www.cee.pl/kursy-i-szkolenia/certyfikowany-kurs-kadry-i-place-od-podstaw/), wszelkiego rodzaju szkolenia finansowe czy też kurs podstaw rachunkowości.

Jeszcze kilka lat temu aby móc zostać księgowym w Polsce należało posiadać jedynie tak zwany certyfikat księgowy wydawany przez ministerstwo finansów. Dziś tak naprawdę nie ma znaczenia jakie skończymy studia, wystarczy mieć niewielka wiedzę w tej dziedzinie ukończyć np. kadry i płace kurs bądź kurs podstaw rachunkowości i już możemy świadczyć swoje usługi w tej dziedzinie bądź też szukać pracy na stanowisku księgowego w firmie. Jeżeli mamy jakiekolwiek doświadczenie na podobnym stanowisku, a nie ukończyliśmy studiów wyższych z ekonomii  nasze cv i tak będzie z pewnością mile widziane. Niestety jakość świadczonych usług znacznie spada właśnie dlatego, że obecnie w Polsce księgowym może zostać w zasadzie każdy. Stąd też ministerstwo finansów cały czas myśli o powrocie do wydawanych dawniej przez nie certyfikatów. Wówczas zostanie wykwalifikowanym księgowym nie będzie już takie proste jak obecnie.  Warto jednak pamiętać o tym, że ukończenie studiów wyższych daje nam ogromną przewagę na rynku pracy, szczególnie  kiedy staramy się o posadę w prestiżowej firmie bądź też chcemy aspirować na stanowisko głównego księgowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *