usg piersi warszawa

Dlaczego warto wykonywać USG piersi?

Rak piersi jest groźną chorobą wśród kobiet. Co roku tę chorobę zapada kilka tysięcy Polek, przez co zauważalna jest skala zachorowalności. Żeby zmniejszyć poziom zachorowalności, istotne jest przeprowadzanie badań pozwalających wykryć niepokojące zmiany.

Objawy charakterystyczne dla raka piersi różnią się w zależności od stadium choroby. Wyjątkowo niebezpieczne jest początkowe stadium rozwoju nowotworu, ponieważ nie występują wtedy zauważalne objawy. Nic wtedy nie wskazuje na rozwój nowotworu, przez co ryzyko zachorowania jest wysokie.

Zachorowanie na raka piersi zależy od kilku czynników. Warto pamiętać, że na raka piersi szczególnie narażone są kobiety po 50 roku życia. Wiek jest czynnikiem, który wpływa na zwiększenie ryzyka zachorowania. Nie można jednak zapominać, że zapadnięciu na ten nowotwór sprzyja nieprawidłowy styl życia. Kluczową rolę odgrywa dieta, ponieważ najczęściej na tę chorobę zapadają kobiety prowadzące niezdrowy styl życia. Mowa tu o osobach, które stosują niewłaściwą dietę. Oprócz wysokokalorycznej diety ryzyko zwiększa nadmierne spożywanie alkoholu i palenie papierosów.

Oprócz zaniedbań ze strony odżywiania nie można zapominać o naturze towarzyszącej kobietom. Szczególnie poziom hormonów wpływa na występowania raka piersi. Ponadto czynnikiem ryzyka są predyspozycje genetyczne. Tutaj warto pochylić się nad tym problemem, jeśli na tę chorobę zachorował ktoś z naszych bliskich.

Istotne jest wykonywanie regularnych badań, które pozwolą wykryć nowotwór piersi. Ważne jest zachowanie regularności, ponieważ jest to sposób na wykrycie raka we wczesnym stadium. Regularnym badaniem pozwalającym wykryć raka piersi jest USG piersi. Warszawa podobnie jak pozostałe duże miasta posiadają profesjonalne gabinety medyczne wykonujące badanie USG będące kluczowym elementem regularnej profilaktyki antynowotworowej. Ponadto badanie pozwala wykryć m.in. guzki, zgrubienia i mastopatię. Nie można bagatelizować problemu, dlatego wielu ginekologów mówi również o wykonywaniu samobadania. Jest ono ważnym czynnikiem uzupełniającym regularne badania. Wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian jest bardzo ważne i powinno być zweryfikowane przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *