artroskopia kolana

Diagnostyka stawów kolanowych – usg i artroskopia kolana

Choroby stawów kolanowych są jednymi z najczęściej występujących chorób narządu ruchu we współczesnym świecie. Bardzo często pacjenci bagatelizują problemy z bólem kolan i trafiają do specjalisty zbyt późno, kiedy konieczne jest leczenie operacyjne. Co powinno budzić obawy i kiedy wykonać usg kolana?

Schorzenia kolan – objawy

Do niepokojących sygnałów, jakie wysyłają kolana, możemy zaliczyć:

  • ból kolana podczas spoczynku,
  • bolesność w trakcie wysiłku,
  • opuchliznę stawu kolanowego,
  • strzelanie w stawie,
  • odczucie ciągnięcia w obrębie kolana.

Kiedy kolano zaczyna chorować, konieczne jest jego dokładne zbadanie i postawienie szczegółowej diagnozy, tak, aby można było wdrożyć odpowiednie leczenie.

Diagnostyka problemów z kolanami

Ból i dyskomfort w kolanie oznaczają, że pora na wizytę u lekarza ortopedy. Najprawdopodobniej rozpocznie on diagnostykę od usg kolana. Warszawa to miasto, w którym działa Centrum Medyczne Gamma, gdzie można przeprowadzić to badanie. Jest ono zupełnie bezinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Kolejnym krokiem w diagnostyce stawu kolanowego jest przeprowadzenie bardziej zaawansowanego badania – artroskopii.

Artroskopia kolana polega na wprowadzeniu do stawu kolanowego kamery artroskopowej przez malutkie nacięcie o średnicy 5 mm. Pozwala ona na zdiagnozowanie, co złego dzieje się w stawie kolanowym i jak najlepiej temu zaradzić. Artroskopia kolana umożliwia również operacyjną naprawę kolana. Dzięki niej można dokonać rekonstrukcji więzadeł kolanowych czy zszyć pękniętą łąkotkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *