rudkowskilogistics

WMS – integralne serce każdego magazynu

Jak trudno wyobrazić sobie nowoczesny magazyn bez systemu WMS powiedzieć może tylko… magazynier. I choć w powszechnej świadomości jest to wciąż „mało istotny dodatek”, to przy dzisiejszym obrocie towarami trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez tego narzędzia teleinformatycznego.

Dlaczego akurat WMS?

Ok, sama nazwa WMS raczej ma drugorzędne znaczenie (choć jest akronimem z języka angielskiego). Jest to kompleksowe narzędzie, pod którego podpięte są:

– główne komputery wchodzące w skład systemu informatycznego,

– czytniki danych magazynowych (tak przydatne podczas inwentaryzacji),

– aplikacje mobilne,

– systemy księgowości magazynowej itd.

Jednym słowem magazynowanie Piła z systemami WMS jest nie tylko sprawniejsze, ale w ogóle możliwe. To w WMS znajdują się wszystkie rejestry dotyczące przyjęcia towaru, jego obrotu pomiędzy poszczególnymi działami firmy, a także ewentualnej sprzedaży. Dzięki temu magazynowanie Wągrowiec jest w pełni uporządkowane. Zwłaszcza że każdy znajdujący się w magazynie przedmiot ma swoją dokładną, zdefiniowaną w programie historię.

W polityce magazynowej olbrzymie znaczenie ma również narzędzie zwane inwentaryzacją. Celem tego procesu (niejednokrotnie rozbitego na kilka dni) jest określenie, czy stany magazynowe są tożsame ze stanami księgowymi (pochodzącymi z WMS). Proces inwentaryzacji jest realizowany z wykorzystaniem specjalnych czytników, które – najczęściej za pomocą interfejsu bezprzewodowego – są połączone z ogólną bazą danych. Na podstawie danych spisywanych przez czytniki można łatwo sprawdzić, czy magazynowanie Oborniki ma swoje odzwierciedlenie w systemie. Jeśli tak nie jest, konieczne staje się dokładne odwzorowanie procesu, w oparciu o który towar ten tam się znalazł. Bądź co bądź – hale magazynowe Wielkopolska są bardzo obszerne…

Podsumowanie

WMS to podstawowe narzędzie, bez którego sprawne magazynowanie Trzcianka nie byłoby w ogóle możliwe. Oczywiście nie oznacza to, że oprogramowanie to nie jest stale dopracowywane. Niemniej dzięki jego doskonaleniu, proces ten odbywa się jeszcze szybciej i płynniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *