wózki koła

Rodzaje kół do wózków wykorzystywanych w magazynach

Realizacja różnego rodzaju prac w magazynie okazałaby się znacznie utrudniona bez odpowiedniej jakości wózków – zarówno mechanicznych, jak i elektrycznych. To one bowiem pozwalają na przewóz różnego rodzaju towarów po często trudnym podłożu.

W ich przypadku problemem bywają jednak koła, które (co naturalne) po pewnym czasie ulegają zużyciu. Z tego powodu warto zawsze dysponować odpowiednim zestawem kół zapasowych, które w każdej chwili możemy wymienić. No właśnie – jakie jednak koła kupić, by zapewnić sobie ciągłość pracy?

Koła do wózków magazynowych – co wybrać?

 

Rynek produktów tego typu jest niezwykle zróżnicowany, dzięki czemu jesteśmy w stanie znaleźć wszystko to, czego potrzebujemy. Nieważne, czy interesuje nas kółko obrotowe z hamulcem, koła do urządzeń elektrycznych czy też innego typu. Żeby jednak spełniły one swoje funkcje, muszą zostać odpowiednio dobrane. Z tym właśnie klienci sklepów miewają najwięcej problemów.

Przeanalizować należy bowiem wiele kwestii i parametrów, nie zaś wyłącznie cenę. Oczywiście ona także jest bardzo ważna, nie powinna być jednak jedynym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę. Ogromne znaczenie ma też materiał, z jakiego kółka zostały wykonane.

Na rynku znaleźć możemy na przykład koła poliamidowe, gumowe, aluminiowe czy też poliuretanowe. Które wybrać? Wszystko zależy od tego, z jakim dokładnie sprzętem mamy do czynienia. Nieco inne będą bowiem kółka do koszy na śmieci niż na przykład do wózków specjalistycznych, które muszą znosić szczególnie duże obciążenia. Zawsze należy więc zastanowić się, jakie zadania spełnia sprzęt, z jakim obciążeniem ma do czynienia, a także, po jakiej nawierzchni będzie się poruszał.

Znaczenie kluczowe ma również konkretny typ kół. Pod tym względem oferta jest szczególnie zróżnicowana, co z jednej strony jest korzystne, jednak z drugiej może powodować istotne problemy decyzyjne. Spośród najchętniej kupowanych produktów wymienić możemy między innymi koła:

  • z widelcem stałym i obrotowym,
  • mocowane na jedną śrubę,
  • do dużych obciążeń,
  • do wózków paletowych,
  • z hamulcem.

Każda kategoria składa się z kółek wyróżniających się nieco innymi parametrami. Wynikają one oczywiście z materiałów, jakie zostały wykorzystane podczas ich produkcji. Wózek dwukołowy, magazynowy, paletowy i każdy inny wymaga kół najwyższej jakości, dlatego w sytuacji, gdy nie wiemy, co wybrać, warto zapoznać się z opiniami innych klientów. Bardzo często dzielą się oni swoimi doświadczeniami z wykorzystania oferowanych produktów, co pozwala nam upewnić się, czy na pewno warto się nimi zainteresować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *