suszarnie drewna

Redlery – co to takiego i gdzie się sprawdzają?

Masz własny zakład zajmujący się przetwórstwem drzewnym? W takim razie musisz dowiedzieć się, czym są redlery i jak można z nich korzystać w praktyce. To dość specyficzny rodzaj przenośnika, który używa się głównie do transportu materiałów drzewnych, jak np. kora i drobne drewno poprodukcyjne. Przenośniki w budowie są dość proste. Składają się z rynny wraz z cięgnami łańcuchowymi i mechanizmem napędowym. Dzięki temu podczas procesu suszenia drewna i jego przechowywaniu np. w silosach, można skutecznie transportować wysuszone odpady drzewne w dowolnie wybrane miejsce. Redlery są zasilane otworem zasypowym, który znajduje się w górnej części rynny.

Warto dodać, że suszarnie drewna najczęściej wykorzystują redlery, które pozwalają na transportowanie drobnych materiałów z wysoką skutecznością i zachowaniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Zakłady zajmujące się obróbką drewna to miejsca, gdzie suszarnia drewna i redlery są spotykane praktycznie na co dzień. Warto też dodać, że redlery doskonale sprawdzają się do transportowania zbóż np. w magazynach pasz.

Ile kosztują redlery i suszarnie drewna?

Koszt zakupu redlera zależy w dużej mierze od tego, jak duży ma być cały system przenoszenia. Im większy, tym cena będzie wyższa i może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych lub więcej. Suszarnia drewna to również wydatek na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych, choć tutaj wpływ na koszty ma pojemność suszarni w metrach sześciennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *