projektor interaktywny

Nowoczesne zabawki, które wpływają na rozwój małego dziecka

Drewniane klocki i szmaciane lalki odchodzą już niedługo do lamusa. Dzisiaj do dziecięcego świata wkracza nowoczesna technologia i raczej tego procesu nie zatrzymamy. Resztą nie mamy po co, ponieważ przy odpowiednim wyborze akcesoriów, będziemy mieć pewność odpowiedniego wpływu na rozwój najmłodszych. Okazuje się, że innowacyjne rozwiązania mogą dostarczać nie tylko mnóstwo szalonej zabawy, ale także uczyć i mieć spory wpływ na kształtowanie osobowości maluchów.

Jedną z lepszych propozycji jest projektor interaktywny. Ten coraz częściej możemy spotkać w przedszkolach, szkołach, domach kultury, na salach zabaw, w dziecięcych strefach w centrach handlowych oraz innych obiektach dedykowanych najmłodszym. Dlaczego właściwie tzw. magiczne dywany cieszą się tak dużą popularnością i coraz częściej są proponowane do zabawy dzieciom? Okazuje się, że nawet grono pedagogiczne zauważyło atuty tego rodzaju narzędzia. Projektor, dzięki któremu na podłodze wyświetlają się wybrane gry i zabawy, nie tylko dają szansę na dawkę gromkiego śmiechu, ale także wszechstronny rozwój. W zależności od wybranej gry, na interaktywnej podłodze można usprawniać motorykę ruchową, pamięć, koncentrację uwagi. Można się też uczyć, na przykład liczenia, czytania, a nawet języka obcego. Zabawy z wykorzystaniem interaktywnego projektora uczą zdrowej rywalizacji, ale również pracy zespołowej.

Nauka gry w szachy dla dzieci

Nie ma wątpliwości, że innowacyjna technologia jest obecna w naszym życiu i nie możemy ograniczać jej dostępu dzieciom. Wręcz przeciwnie, należy dbać o to, by również mogły korzystać z dostępnych rozwiązań, które są im dedykowane. Zasada ta jest sprzeczna z dewizą tych, którzy bronią przed opcją elektronicznych zabawek. Ci twierdzą, że takie nic nie wnoszą do życia i rozwoju dziecka. Podobno nie rozwijają, nie pobudzają wyobraźni ani kreatywności. Projektor interaktywny jest jednak tego zaprzeczeniem. Ogromny wybór gier sprawia, że można na takowy rozwój wpływać i to poprzez zabawę. Taka nauka jest zresztą najbardziej skuteczna w przypadku maluchów i to zostało już dawno udowodnione przez ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *