salon fryzjerski poznań

Keratynowe prostowanie włosów plusy i minusy

Keratynowe prostowanie włosów (https://piotrsierpinski.pl/nanoplastia/) bądź też inaczej brazylijskie prostowanie włosów to zabieg który w ostatnich latach stał się bardzo popularny i jest on wykonywany przez każdy salon fryzjerski.  Celem tego zabiegu jest przede wszystkim trwałe wyprostowanie nawet najbardziej kręconych i trudnych do ujarzmienia włosów, a przy tym również osiągnięcie efektu pięknych zdrowych lśniących włosów. Niestety zabieg posiada zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników.

Keratynowe prostowanie włosów jak sama nazwa wskazuje jest zabiegiem do którego stosowana jest płynna keratyna a Take prostownica bądź specjalistyczne żelazko do włosów. Zabieg ten ma za zadanie nie tylko wyprostować włosy, ale osiągnąć także efekt  gładkich i lśniących włosów bez elektryzowania się.

Pomimo że zbieg przez lata zyskał wielu zwolenników to niestety posiada on także licznych przeciwników, a wszystko za sprawą formaldehydu który był podstawowym preparatem stosowanym do tego zabiegu. Niestety ze względu na udowodniony zły wpływ tego składnika na nasze  zdrowie obecnie każdy salon fryzjerki stosuje mieszanki do keratynowego prostowania włosów nie zawierające formaldehydu.

Na czym polega zabieg

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg który powinien przeprowadzić dobry fryzjer tylko wtedy efekty zabiegu będą najtrwalsze i najbardziej spektakularne. Podczas zabiegu  fryzjer nakłada na włosy keratynę, a następnie prostuje włosy prostownica rozgrzana do bardzo wysokiej temperatury. Taka czynność ma za zadanie uzupełnić struktury włosa keratyną która jest naturalnym budulcem włosa. Dzięki temu że ubytki włosów zostają uzupełnione nasze włosy są nie tylko proste, ale przede wszystkim wyglądają zdrowo, są lśniące i elastyczne. Czas takiego zabiegu uzależniony jest przede wszystkim od gęstości i długości włosów. Zabieg ten jest jednak odwracalny po jakim czasie keratyna wypłukuje się ze struktury włosa, a włosy powracają do stanu sprzed prostowania. Aby wydłużyć i wzmocnić efekt prostowania należy stosować szampony i odżywki które nie zawierają siarczanu który wypłukuje keratynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *