poradnia dietetyczna warszawa

Jak zwalczyć otyłość u dzieci?

Czy wiesz, że co drugi Polak boryka się z nadmiernymi kilogramami? Okazuje się, że statystyki są najbardziej niepokojące, jeśli przyjrzymy się wynikom, które dotyczą dzieci. Polskie 11 latki są o wiele bardziej „pulchne” niż ich rówieśnicy w innych krajach Europy, a nawet w Stanach Zjednoczonych. To ogromny problem, który należy jak najszybciej zwalczyć. Nadwaga i otyłość powoduje przede wszystkim niebezpieczne choroby, które przyczyniają się nie tylko do utraty komfortu podczas codziennej aktywności, ale w skrajnych przypadkach zagrażają również życiu.

Musisz zdać sobie sprawę, że tylko 5% przypadków otyłości u polskich dzieci, to wynik chorób. Pozostałe dzieci cierpią z powodu nadmiernych kilogramów poprzez stosowanie niewłaściwej diety oraz braku aktywności fizycznej. Rodzic, który zauważa pierwsze niepokojące objawy u swojego dziecka, powinien czym prędzej odwiedzić placówkę, jaką jest poradnia dietetyczna. Warszawa i inne większe miasta w Polsce takowymi dysponują i bez większego problemu można znaleźć rzetelnych profesjonalistów.

W przypadku dzieci otyłych oczywiście konieczne jest wdrożenie indywidualnej diety. Priorytetem jest jednak zmiana świadomości żywieniowych samych dorosłych, bo to przecież my doprowadzamy nasze pociechy do takiego stanu. Jeśli uświadomimy sobie, co naprawdę jest dobre dla naszej latorośli w sferze jedzenia, metamorfoza codziennego menu przebiegnie o wiele łagodniej i będzie miała pozytywne skutki.

Dieta otyłego dziecka musi być indywidualna. Pod uwagę bierze się przecież jego stan zdrowia, preferencje żywieniowe, zapotrzebowanie na wartości odżywcze, styl życia, podejmowaną aktywność fizyczną czy nawyki podczas spożywania posiłków.

W każdym przypadku należy zwracać uwagę nie tylko na proponowanie dzieciom jedzenia po prostu zdrowego. Lepiej ograniczyć im cukier, białe pieczywo, dania smażone i tłuste. Dobrze jest też ograniczyć nabiał, nieskazane są oczywiście napoje gazowane oraz słodycze. Dieta musi być za to bogata w owoce i warzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *