Wykorzystanie beztlenowych technologii oczyszczania ścieków gwarantuje nie tylko wysoką skuteczność całego procesu, ale również niski wpływ na otaczające nas środowisko naturalne. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną prawidłowo dobrane.
Przykładem są przemysłowe oczyszczalnie ścieków. . W tym przypadku kierowanie się wyłącznie oszczędnościami finansowymi może okazać się zgubne. Zastosowane rozwiązania „po kosztach” często okazują się bowiem mało efektywne. Do tego dochodzi dość wysoka ich awaryjność, co może generować dodatkowe koszty. Początkowe oszczędności szybko okazują się więc wyłącznie pozorne.
Technologie wykorzystywane w oczyszczalniach beztlenowych
Mając na uwadze powyższe informacje, warto poświęcić nieco czasu na scharakteryzowanie i ocenę dostępnych rozwiązań. Tylko wtedy możliwy stanie się ich właściwy wybór.
- Technologie Biobed Advanced obejmujące reaktory UASB i EGSB – to kompaktowe, wysoko wydajne beztlenowe procesy oczyszczania ścieków przemysłowych z wykorzystaniem osadów granulowanych , dzięki którym oczyszczanie ścieków przemysłowych okazuje się bardzo efektywne.
- Beztlenowy reaktor membranowy (AnMBR) – przystosowany do ścieków o wysokiej zawartości substancji organicznych, zawiesin, tłuszczów. Zapewnia zmniejszenie kosztów, a także pozwala na produkcję biogazu z dużą zawartością metanu.
- Biobulk CSTR – w tym przypadku mowa o technologii używanej podczas oczyszczania ścieków lub osadów wyróżniających się wysokim stężeniem zawiesiny i tłuszczów.
Jedną z korzyści technologii beztlenowych oczyszczania ścieków jest produkcja biogazu, , który jest istotnym źródłem energii odnawialnej. Podczyszczalnia ścieków wyposażona w najnowsze, w pełni sprawdzone technologie gwarantuje doskonałą skuteczność całego procesu. Co istotne, dostarczaniem tego typu rozwiązań zajmują się wyspecjalizowane podmioty, które są w stanie spełnić wymagania każdego przedsiębiorstwa. Z tego powodu warto zainteresować się ich ofertą. Niezależnie od zapotrzebowania naszej firmy.